Hakkımızda

25 Temmuz 2016 tarihinde eklendi.

Merkezi Ankara’da olan KAFKASSAM’ın Erivan, Bakü, Tiflis, Tebriz ve Sochi’de ofisleri var. Enstitü Kafkasya genelinde çalışır, ancak Ermenistan’da ve Ermeni ortaklarla olan projelere ağırlık verir. Bugüne kadar bu türden iki proje gerçekleştirildi. Biri Türkiye ve Ermenistan’da yürütülen, karşılıklı algılar üzerine bir dizi anketten oluşuyordu (anketlerden ilk ikisi Ermenistan’daki Ekim 2009 futbol maçından önce ve sonra yapıldı).

Bir başka projeleri ise Gümrü’de sınırlar konusunda toplantılar yapmak ve sergiler düzenlemek üzere her iki ülkeden altışar geni ressamı biraraya getirmek oldu. Bu grubun ikinci buluşması İstanbul’da ‘Hayalden gerçeğe İstanbul’ adı altında gerçekleşecek. Ressamlar şehri nasıl gördüklerini kağıda aktaracak. Sonuçlar özel bir sergide sergilenecek.

KAFKASSAM’ın internet sitesi 2 Ocak 2010’da yayına girdi. İnternet sitesinde Kafkasya’daki ülkeler ve Türkiye ile ilişkileri hakkında makaleler, ropörtajlar, analizler ve yorumlar toplanıyor. Bir bölümde Ermenistan hakkında makaleler ve yorumlar yer alıyor.

Merkezin direktörlüğünü Hasan Oktay yapıyor.

E-mail: hasanoktay@kafkassam.com

 

 

KAFKASSAM
Necatibey cad. 33/9
Kızılay / Çankaya
Ankara

Tel: +90 312 229 82 40
Faks: +90 312 229 82 30

info@kafkassam.com
İnternet: www.kafkassam.com